Samochodem po Europie 2017 – wprowadzenie

Od pomysłu do realizacji

Od jakiegoś czasu myśleliśmy nad wyprawą samochodem przez Europę. Przez ponad rok klarował nam się pomysły gdzie jechać i co zobaczyć. Pierwszy plan zakładał objechanie całej Europy od Niemiec poprzez kraje Beneluksu , Francję , Hiszpanię, wracając przez  Włochy Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Węgry, Austrię i Słowację. Ostatecznie pierwotna trasa nie przetrwała, ze względu na czas i pieniądze. Ostatecznie podjęliśmy decyzję że zwiedzamy Południową Europę. Poniżej mapka naszego przejazdu.

Wyruszyliśmy  26 lipca 2017 z okolic Warszawy, zapakowanym po brzegi samochodem.Zarezerwowaliśmy sobie 3 tygodnie na przejechanie całej trasy plus/minus 3 dni.  Podczas wyprawy nie raz zdarzało się nam zmienić drogę ze względów na czas lub też na lepsze widoki. Przejechaliśmy ponad 6500 km , odwiedzając 9 krajów. Mieszkaliśmy przeważnie na polach namiotowych , chodź niekiedy wynajmowaliśmy pokoje.

W tej serii wpisów postaramy się opowiedzieć jak najdokładniej to co widzieliśmy, jak spędzaliśmy czas i jak nam się przez równe trzy tygodnie żyło w obcych krajach.W trakcie wycieczki spotkały nas różne przygody te pozytywne jak i negatywne, które opiszemy ze szczegółami. Zapraszam na relację z wycieczki, myślę że każdy kto chciałby podróżować w taki sposób znajdzie tu ciekawe spostrzeżenia, bagaż doświadczeń, które pomogą Wam w zaplanowaniu i zrealizowaniu waszych marzeń.

Tips

Do planowania kosztów przejazdów samochodem warto wejść na stronę https://www.viamichelin.pl/ .Strona kalkuluje ile wydacie na paliwo oraz opłaty autostradowe/winiety.

Facebook Comments

You may also like...